نامه های انتقادی و تهدیدآمیز به دولت در گیلان + متن نامه ها

 اختصاصی گیلوند:

به فاصله یک روز دو نامه انتقادی و بعضا تهدیدآمیز خطاب به دولت و رییس جمهوری نوشته شده که ضمن گلایه از به تعویق افتادن تعیین استاندار گیلان از تحمیل گزینه های احتمالی به گیلان انتقاد شده است.

 در بخش هایی از این نامه ها آمده است: "... اگر انتخابی این چنین رخ دهد قاطعانه عرض می نماییم هدفی جز شکستن کلید تدبیر در قفل مشکلات از منتصب و نامیدی مردم از دولت رخ نخواهد داد و ما هم نخواهیم گذشت لبخند مردم از صورتشان محو گردد..." و یا "....گیلان سرزمین مردمان رنج و برنج می باشد اما این بار گیلان دستی را که با افراط همگون باشد می شکند...."،

در نامه دیگری که خطاب به دکتر روحانی نوشته شده است نیز آمده است:"... آقای رئیس جمهور نمی دانیم، چگونه قبول کنیم  که نام استانداری را که در روزهای آغاز تبلیغات درب ستاد ما را پلمپ نمود ودو روز بعد برای فلان کاندیدای محترم فرش قرمز پهن کرد حالا بیاید کاندیدای استانداری دولت تدبیر امید شود  وبرایمان از دولت تدبیر وامید حرف بزند ونمایندگان هم او را گزینه اول قرار دهند و یا معاون وزیر دولت احمدی نژاد و وزیر وی را گزینه های بعدی بدانند این  گونه چینش ها با کجای تدبیر وامید سازگار است  مگر نه این است که  این اقدامات تمدیدی بر ناامیدی های  گذشته می باشد واقدامی برای تکرار روزها ی تکراری .

هر دو نامه که منتسب به "اعضای ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در گیلان" است در حالی صورت می گیرد که حتی یک نسخه از آن در سایت هواداران دکتر روحانی در گیلان منتشر نشده و از سوی دیگر یکی از روسای ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در گیلان در گفتگو با "گیلوند" از آن اظهار بی اطلاعی نموده است.

 

متن نامه ها بدین شرح است:

نامه شماره 1

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای دکتر روحانی

 سلام علیکم :

این روزها که لطف حضور تدبیر وامید  جهانیان را وادار به لبخند به دیپلماسی ایرانی کرد وپیروزی بزرگی را نصیب ایران نمود  سخن گفتن از کارهای کوچک واستانی شاید حلاوتی نداشته باشد اما ...

ریاست محترم جمهور :

8سال پیش که برای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ستاد آیت الله را در شهرمان برپا کردیم نه دلهره ای بود نه استرسی  وناراحتی  ولی 8 سال بعد برای شما علیرغم  وجود بهاری سبز سخت هوا سرد ومه آلود بود .

هنوز در تدارکهای اولیه بودیم که تهدیدمان کردند وخبر فرستادند که این دفعه کمترین برخورد با شما زندان خواهد بود ، حواست رو جمع کن ..

ایام پیش رفت ستاد ها دایر شد اوایل دوسه نفر بودیم  سه چهار روز بعد 5و6نفری اضافه شدند  ودلهره ،استرس همچنان درکنارمان بود تهدیدها وتحدیدها در مقابل ، اما در همه حال آنهایی که سالهای سال در راه خود مصمم ایستاده بودند  وبه عهد خویش وفادار بودند ماندند وتحمل کردند وبه صبح پیروزی رسیدند اینها یاران صادق شما بودند و زمانی با شما به راه افتادند که هیچ تضمینی برای موفقیت نبود، بی منت و بی دعوت بواقع اینها همان مجاهدان جمعه بودند نه فاتحان شنبه .

جناب آقای دکتر روحانی

این روزها موضوع انتخاب استانداران به یکی از دغدغه های اصلی  یاران  صادق شما در استانها تبدیل شده است  هرچقدر بر نمونه های انتخابی  افزوده می شود این نگرانی ها جدی تر ودغدغه ها افزونتر می شود بویژه با رویکرد جدیدی که در شیوه انتخاب استانداران از سوی وزیر محترم کشور اعمال می شود .

نگرانی از این بابت است که استاندارانی که به این شیوه انتخاب می شوند  منتخب دولت واز جنس گفتمان دولت نیستند .

آقای رئیس جمهور یاران شما در استانها وشهرستانها به نام شما شناخته شده اند ومرجع بسیاری از مردم هستند مردم آنها را می شناسند ودردها ومشکلاتشان را با آنها در میان می گذارند وغفلت ها وبی تفاوتی های گذشته را به انها می گویند چرا که جز این جایی ندارند از این رو بایستی این مطالبه های عمومی مردم در شهرستانها توسط حلقه های اتصالی مرتفع شوند و وجود افرادی از جنس دولت تدبیر وامید وهمراه با آن در راس مدیریتهای استان وشهرستانها تنها را پاسخ دادن به دغدغه ها ی مردم است.

آقای رئیس جمهور  

این روزها نمایندگان میدان داران تعیین استاندار شده اند نمایندگانی که هیچ سنخیتی با ما ندارند  تعجب ما در این است  اگر قرار است نماینده عالی دولت در استان را  کسانی انتخاب نمایند  که تا دیروز در مقابل ما بوده وحتی امروز حرف زدن با مارا مکروه می دانند ، ما چگونه درد وحرف ودغدغه خود را با آنها درمیان بگذاریم .

از 13نماینده استان گیلان 12نماینده (البته آن یک نفر هم ای کاش حمایت نمی کرد ) در سایر ستادها با تمامی امکانات فعالانه تلاش کردند ودر مقابلمان ایستادند ولی حتی نتوانستند 30درصد کل آرا استان را بدست آورند ولی حالا انها برای مان استاندار تعیین می کنند واقعا این چه تدبیری است ؟

جالب اینجاست در نگاه به تمامیت قشری نگرانه وجناحی نمایندگان استان حتی یک نفر از خیل طرفداران وحامیان دولت شما شایستگی ولیاقت حضور را ندارد که در لیست ارائه شده شان حتی به عنوان نفر ینجم یا ششم نامی از آن ببرند ، آنها یا آوردن افرادی از جنس خود به دنبال تمدید وضعیت موجود هستند تا به مطالبات خود پاسخ دهند البته با نام تدبیر وامید.

آقای رئیس جمهور نمی دانیم  چگونه قبول کنیم  که نام استانداری را که در روزهای آغاز تبلیغات درب ستاد ما را پلمپ نمود ودو روز بعد برای فلان کاندیدای محترم فرش قرمز پهن کرد حالا بیاید کاندیدای استانداری دولت تدبیر امید شود  وبرایمان از دولت تدبیر وامید حرف بزند ونمایندگان هم او را گزینه اول قرار دهند و یا معاون وزیر دولت احمدی نژاد و وزیر وی را گزینه های بعدی بدانند این  گونه چینش ها با کجای تدبیر وامید سازگار است  مگر نه این است که  این اقدامات تمدیدی بر ناامیدی های  گذشته می باشد واقدامی برای تکرار روزها ی تکراری .

آقای رئیس جمهور این نمایندگان محترمی که می خواهند برای ما استاندار دولت تدبیر وامید را تعیین کنند همانهایی هستند که نامه نوشتند به شورای نگهبان وخواستار رد صلاحیت آیت اله هاشمی شدند وپس از ان باز امضا کردند وتشکر نمودند از رد صلاحیت وی ودر انتخابات رودر روی شما وما بودند وبعد از آنهم همچنین وهم اکنون نیز در انتخاب استاندار .

آقای رئیس جمهور کسانی که ثابت کرده اند با مردم دیار خود کیلومتر ها فاصله دارند ودر راه آنها نیستند ونبودند و پیام آرا چندین برابری مردم شهرشان به گفتمان تدبیر وامید  را در انتخابات ریاست جمهوری را درنیافته اند و در هر حال مصالح جناحی وگروهی خود را بر مصالح عمومی ترجیح داده اند چگونه می توانند فرد ویا افرادی را انتخاب نمایند  که پاسخ گوی نیاز مردمانی باشند که خواسته ها ونیازهای خود را درتحقق برنامه های گفتمان اعتدال وتدبیر امید می بینند.

آقای رئیس جمهور

نمایندگان وظیفه نظارت را دارند هر چند می دانم که می خواهی  ارج وقرب  ودر راس بودن مجلس را احیا نمایی ولی دیده ایم که همین نمایندگان محترم زمانی که قانونگریزی وبی توجهی به آنان  در کشور موج می زد چگونه برای دولت قبلی به به چه چه می زدند و هنوز هم در همان  حال وهوا به سر می برند .

ریاست محترم جمهور  ، گیلان استانی است که نیازمند عنایت وتوجه ویژه است وبه همین دلیل نماینده دولت در این استان به تمام معنا بایستی از جنس دولت وشعارهای آن باشد تا بتواند برنامه های ان را اجرایی نماید.

آقای رئیس جمهور ،  اعتدال وتدبیر وامید ، حاکم کردن یک اقلیت کوچک بر اکثریت بزرگ نیست تدبیری نمایید که امید هایمان نا امید نشود .

سربلندی وموفقیت شما آرزوی ماست ودر این راه همچنان صادقانه تلاشگر خواهیم بود چرا که راه سخت ودرازی در پیش است .

با تشکر وسپاس ، اعضا ستادهای تبلیغات انتخاباتی دکتر روحانی در استان گیلان.

 

 نامه شماره 2

باسمه تعالی

ما ایقن بالله من لم یرع عهوده و دممه ﴿حضرت علی علیه‌السلام/ غررالحکم/ص٣۶۶﴾
کسی که عهد و پیمان خود را رعایت نکرد، به خدای سبحان یقین نیاورده است.

با عرض سلام و ادب خدمت معاون سیاسی وزیر محترم کشور دولت تدبیر و امید

بعداز حماسه سیاسی در مهین عزیزمان ایران و پیروزی گفتمان اعتدال شوقی وصف ناپذیر در جامعه نمایان گردید .همه دست دردست هم برای کمک به دولت جهت ساختن مهین عزیزمان دادیم .

قول دولت تدبیر و امید با ملت ایران آن بود که از نیروهای معتدل استفاده نماید و از افراط و تفرط دوری نماید

شادی و نشاط پیروزی اعتدال در استان گیلان به وضوح نمایان تر از دیگر مناطق کشور بوده و هست .اما بر خلاف قول و شعا رهای انتخاباتی استفاده از نیروهای معتدل در گیلان رنگ بویی دیگر دارد پیدا می کند؟

مشاهده گردیده در دو هفته اخیر گزینه های جهت استانداری گیلان معرفی شده اند که نه تنها هیچ قرابتی با دولت ندارند و حتی در یک مورد اخیر شخص معرفی شده حتی در ایام انتخابات حاضر نبود با هیچ یک از ستادهای دکتر روحانی فعالیت نماید.

آیا بزرگواری که حتی نیامده مشغول برنامه ریزی جهت انتصابات در استان و تهدید فعالین سیاسی منطقه مشغول می باشد می تواند نماینده دولت تدبیر و امید باشد؟

قول شما با ما این بود امید بیاورید و نه تهدید اما بر خلاف این بزرگوار و معدود عناصر ورشکسته سیاسی و اجتماعی از آن مقام محترم می خواهیم علاوه به احترام به شور و شعور مردم گیلان از معرفی عناصر افراطی دولتی قبلی در گیلان خودداری نمایند .

و اگر انتخابی این چنین رخ دهد قاطعانه عرض می نماییم هدفی جز شکستن کلید تدبیر در قفل مشکلات از منتصب و نامیدی مردم از دولت رخ نخواهد داد و ما هم نخواهیم گذشت لبخند مردم از صورتشان محو گردد.

گیلان سرزمین مردمان رنج و برنج می باشد اما این بار گیلان دستی را که با افراط همگون باشد می شکند.

در صورت انتصاب اینگونه افراد  که بر خلاف گفتمان اعتدال می باشد با کلید تدبیر به مقابله با این قفل خواهیم رفت و ضمن ایستادگی در مقابل افراط با تمام وجود از اعتدال حمایت خواهیم کرد..باشد مردانه پایبند قول خویش جهت ساختن مهین عزیزمان باشید .

جمعی از اعضای ستادهای  دکتر حسن روحانی در گیلان

رونوشت :

ریاست محترم جمهور دکتر حسن روحانی، معاون اول رییس جمهور مهندس جهانگیرزاده ، رییس دفتر رییس جمهور ایران دکتر نهاوندیان

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوردکتر محمد باقر نوبخت حقیقی ، وزیر محترم کشوردکتر عبدالرضا رحمانی فضلی

 منبع نامه ها به ترتیب: خزرآنلاین و دیار میرزا